Na artykuły piśmiennicze zawsze jest popyt i co do tego możemy być pewni. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ ciągle ktoś z nas potrzebuje czy to nowych zeszytów, długopisów czy też kredek. Zwłaszcza zainteresowanie tego typu produktem wzrasta na początku roku roku szkolnego czy akademickiego. Długo żeby tu wymieniać przedmioty, jakie zaliczamy do piśmienniczych a okazałoby się, iż i tak w tym niedługim artykule nie byłoby możliwe wszystko wymienić. Artykuły piśmiennicze to wyjątkowo szeroki obszar, w obrębie którego non stop ukazują się nowości. Możemy wejść do najbliższego sklepu z artykułami piśmienniczymi, a od razu się przekonamy, iż to prawda.

Jeżeli cofniemy się kilka lat wstecz, to zobaczymy, że w ofertach sklepów z artykułami piśmienniczymi było niewiele. Wszystkie dostępne zeszyty w brzydkich, ponieważ w brązowych lub szarych okładkach, teczki papierowe w identycznych kolorach, bloki techniczne czy rysunkowe, bibuła. Rarytasem były wtedy pożądane chińskie długopisy i tej samej produkcji gumki do mazania o określonym zapachu. A do tego jeszcze chińskie piórniki. Jeżeli już dostaliśmy mazaki czy kredki, to naprawdę było coś. Na szczęście to już minęło i nie mamy po co do niej wracać myślami.

Obecnie jesteśmy w zupełnie innej rzeczywistości. Obecnie sklepy pękają w szwach od nadmiaru produktu, a klienci mają możliwość wybierać co dusza zapragnie oraz nabywać takie artykuły, o których myśli. Markowe czy niemarkowe, lepsze, gorsze pod względem jakości, te z wyższej półki cenowej, albo te z niższej.